Scroll Top

Projekty restauracji z wykorzystaniem okien ekranowych

Projekty studentów wrocławskiej ASP

Dziś ponownie spotykamy się z propozycjami studentów prof. Bartosza Jakubickiego z wrocławskiej ASP, na temat wykorzystania akcesoriów multimedialnych w codziennych przestrzeniach użytkowych. Tym razem są to prace Sylwii Bęben oraz Julii Hołoś pokazujące możliwości użycia ekranów bezszwowych by wzbogacić wizytę w restauracji o nowe doświadczenia

W projekcie Julii Hołoś gościmy we wnętrzu restauracji molekularnej. Na ekranach bezszwowych prezentowane są procesy kulinarne zachodzące w otwartej kuchni. Misją nadrzędną lokalu jest zapewnienie klientom maksimum doświadczeń i wrażeń, tak by mogli chłonąć to wnętrze wszystkimi zmysłami. W projekcie wykorzystano materiały o charakterystycznej teksturze jak szkło ornamentowe czy gięta blacha nawiązują do inspiracji procesami chemicznymi i zjawiskami fizycznymi zachodzącymi podczas obróbki potraw.

W kontraście do poprzedniego projektu pozostaje pomysł Sylwii Bęben, która proponuje wnętrze inspirowane naturą, proponującym ukazywanie za pomocą ekranów leśnych krajobrazów, mających powodować u odwiedzających wyciszenie i odprężenie. Widoki na ekranach będą prezentować ujęcia w czasie rzeczywistym z Puszczy Białowieskiej potęgując wrażenie zbliżenia do natury i umożliwiając spokojne delektowanie się specjałami serwowanymi w lokalu o nazwie Silver Tree.