Scroll Top
ASHLY Audio
komponenty Audio

ASHLY Audio

Amerykańskia marka Ashly Audio Inc., uważana jest za światowego lidera w projektowaniu oraz produkcji wysokiej jakości i wysokiej skuteczności urządzeń do przetwarzania sygnału i wzmacniaczy mocy przeznaczonych do użytku w obiektach komercyjnych oraz na profesjonalnym rynku audio.
Ashly Audio kontynuuje swoją działalność od ponad 40 lat zgodnie ze zdefiniowaną na początku istnienia firmy filozofią, aby oferować jedynie najwyższej jakości urządzenia audio w przystępnych cenach, przeznaczone dla profesjonalnego użytkownika.

Komponenty audio

Oferta Ashly Audio to cyfrowe miksery, wzmacniacze oraz procesory. Ashly Audio to ponad 80 urządzeń sterowanych z aplikacji na komputer PC lub iPad, uzupełnionych o szereg analogowych urządzeń peryferyjnych.
Najnowsze serie produktów ASHLY Audio stanowią kompleksową ofertę nowoczesnego systemu nagłośnienia, gwarantującego wysoką jakość reprodukowanego dźwięku, energooszczędność i wydajność.

W ofercie znaleźć można cyfrowe konsolety foniczne, Wzmacniacze Miksujące, Głośniki, Procesory DSP, Wzmacniacze mocy.

 

Cyfrowe konsolety foniczne digiMIX: digiMix 24 i digiMIX 18.

·       digiMIX24
digiMIX24 to cyfrowa konsoleta foniczna umożliwia użytkownikowi pełną kontrolę nad miksem w intuicyjny sposób. Urządzenie jest lekkie, solidnie wykonane i wygodne w transporcie. digiMIX24 zostało przygotowane z myślą o koncertach live jak również stałych instalacjach. Konsoleta przypomina swoją strukturą urządzenia analogowe. Jest wyposażona w wygodne suwaki oraz gałki, które są odpowiedzialne za najważniejsze funkcje. Pozostałą częścią funkcji można sterować z poziomu ekranu dotykowego lub urządzeń podłączonych zdalnie (np. iPad).

·       digiMIX18
DigiMIX18 to cyfrowy mikser, który zachowuje wszystkie kluczowe cechy digiMIX24 w bardziej kompaktowej obudowie. DigiMIX18 oferuje 18 wejść i 12 szyn wyjściowych (18×12) oferując pełną kontrolę podczas miksu na żywo, zapewniając użytkownikom natychmiastowy dostęp do wszystkich głównych funkcji. Urządzenie daje możliwość dostosowania instrumentów, głosów i sygnałów z różnych źródeł. Preampy klasy A zaprojektowane przez Ashly, gwarantują doskonały dźwięk! Live Control Surface umożliwia optymalną kontrolę za pomocą prawdziwych gałek i fadera. oferując przy tym wygodę ekranu dotykowego, interfejs USB i aplikację Apple iPad®. Wszystko to razem składa się na idealne doświadczenie miksowania.
Urządzenie można rozbudować o dodatkowe moduły: kartę Dante® oraz USB, które zapewniają 18 wejść cyfrowych i do 30 wyjść cyfrowych. Wybieralne punkty kanału cyfrowego Audio-Insert umożliwiają nagrywanie, przetwarzanie w trybie macierzystym i / lub odtwarzanie z ulubionego DAW za pomocą naszej opcjonalnej karty USB-3018.

Wzmacniacze Miksujące

·       Wzmacniacz miksujący mXa-1502 z oprogramowaniem Ashly AquaControl ™ zapewnia wielostrefową dystrybucję muzyki i powiadomień, maskowanie dźwiękiem oraz automatyczne miksowanie sygnałów dla szerokiego zakresu aplikacji. Urządzenie o wymiarach 1U zawiera w sobie dwa niezawodne 150-watowe wzmacniacze Ashly, zdolne do pracy przy 2,4 i 8 omach lub 25, 70 i 100V i może przetwarzać 12 sygnałów audio, wysyłając sygnał do czterech stref.
Wzmacniacze miksujące Ashly to świetne rozwiązanie dla restauracji, barów sportowych, małych klubów, centrów eventowych organizujących przyjęcia weselne, konferencje i zjazdy. Sprawdzą się one również doskonale w hotelach, gdzie jedno urządzenie może zapewnić funkcję emisji  komunikatów i przywoływania, emisję muzyki w tle oraz dźwięku telewizyjnego, a wszystko to za pośrednictwem tabletu lub na stałe zainstalowanego kontrolera.
Głośniki
Ashly oferuje również głośniki serii IS oraz serii AW – ich imponujące brzmienie może zostać dodatkowo wzbogacone przy zastosowaniu wzmacniaczy i procesorów  DSP Ashly z zaimplementowanym oprogramowaniem Protēa lub AquaControl ™, tworząc kompletne rozwiązanie zapewniające użytkownikowi najbardziej spójne brzmienie możliwe dla tak małego głośnika.

·       Seria AW uzupełnia kompleksową ofertę Ashly dla nowoczesnego systemu nagłośnienia, gwarantując wysoką jakość reprodukowanego dźwięku, energooszczędność i wydajność. Seria AW przeznaczona jest do montażu naściennego zarówno wewnątrz, jak na zewnątrz. Odporne na pył i wodę, idealnie nadają się do zapewnienia muzyki w tle w barach czy restauracjach, są doskonałym rozwiązaniem dla nagłośnienia obszarów patio restauracyjnych, balkonów, powierzchni basenowych, zadaszonych aplikacji na świeżym powietrzu. Doskonale sprawdzą się również w systemach przywoławczych i systemach zapewnienia muzyki w tle dla sklepów detalicznych czy rozproszonych systemów nagłośnienia w  szkołach, klubach sportowych oraz placówkach medycznych i miejscach publicznych.

·       Kolumny głośnikowe IS to efektywne kosztowo rozwiązanie, zapewniające precyzyjne pokrycie dźwiękiem w dyspersji pionowej oraz spójny poziom sygnału w całej długości pomieszczenia, zwłaszcza w połączeniu ze wzmacniaczami i procesorami Ashly, wykorzystującymi oprogramowanie Protēa lub AquaControl ™. Kolumny IS wyglądają doskonale zainstalowane tuż obok płaskich ekranów w salach konferencyjnych. W połączeniu z subwooferem SP 12.1P tworzą wielozadaniowy i skuteczny system, idealny do zastosowań w kościołach, podczas przyjęć weselnych czy imprez firmowych.

Procesory DSP
·       Procesory DSP seria NE
Procesory Dźwięku DSP z serii NE (Network-Ebabled) przygotowano z myślą o pracy w systemach sieciowych, dzięki czemu ich obsługa i kontrola mogą odbywać się zdalnie za pośrednictwem protokołu Ethernet oraz oprogramowania Protea.

Wzmacniacze mocy
W ofercie ASHLY znaleźć można kilka serii wzmacniaczy mocy – Seria CA, Seria FA, PEMA.
·       Seria CA
Seria CA jest zdecydowanie najwydajniejszą serią wzmacniaczy jaką kiedykolwiek testowaliśmy. Zapewnia niższą emisję ciepła, niższy poziom zniekształceń, stabilniejszą pracę i większa niezawodność. W istocie, wzmacniacze działają w tak niskim zakresie temperatur, że nieporęczne radiatory znajdujące się w większości konkurencyjnych konstrukcji, nie są tu do niczego potrzebne. Zamiast tego we wzmacniaczach Serii CA zoptymalizowano aktywny system chłodzenia powietrzem SailFlow ™, który powoduje przesuwanie powietrza według określonej ścieżki, i dostarczając je tam, gdzie jest najbardziej potrzebne.
Nowy ultraszybki zasilacz impulsowy zaprojektowanym przez Ashly w połączeniu z inteligentnym zarządzaniem energią, daje rewelacyjny efekt końcowy. Wszystkie detale i przestrzenność dźwięku wybrzmią doskonale, a głośniki nigdy nie działały tak dobrze. Lekkie i energooszczędne wzmacniacze CA nigdy nie pobiorą więcej energii, niż zapewnia gniazdko ścienne. To koniec zmartwień związanych z obawą przed doprowadzeniem głośników do zniszczenia lub ryzykiem działania na granicy limiterów.
Wzmacniacze CA są dostępne w konfiguracjach 2 i 4-kanałowych o mocy 500W, 1 000W lub 1 500W na kanał, zatem można dobrać model idealny do każdego projektu. Wzmacniacze CA zostały zaprojektowane do pracy w instalacjach wymagających dużej wydajności, takich jak teatry, sale szkolne czy kościoły. A jeżeli Twoje subwoofery potrzebują dużo mocy? Nie ma problemu. Wzmacniacz serii CA może zapewnić dużą moc nawet przy dwóch omach bez najmniejszego wysiłku.
Dzięki możliwości napędu bezpośredniego 70 i 100V oraz funkcjom przyjaznym dla integracji, których zazwyczaj nie można znaleźć w większości innych typowych wzmacniaczy, seria CA doskonale nadaje się również  do zastosowania w instalacjach komercyjnych.
Wzmacniacze CA mogą zapewnić dłuższą i głośniejszą pracę systemu niż wzmacniacze o dwa razy większej mocy  i dwa razy od nich droższe.
·       Seria FA

Seria FA została zaprojektowana z myślą o łatwym i elastycznym montażu w ciasnych przestrzeniach, w miejscach gdzie inne wzmacniacze nie zmieszczą się, na przykład  pod stołami konferencyjnymi, za ekranami czy wewnątrz kiosków – czyli wszędzie tam, gdzie potrzebna jest niezawodna moc wysokiej jakości, ale przestrzeń instalacyjna jest mocno ograniczona.
Modele FA-125.2 i FA-125.4, wysokości ½ RU, oferują moc 125W na kanał (x 2 na 125,2 i x 4 na 125,4). Wzmacniacz pracuje w klasie D.  Dzięki możliwości wyboru trybu pracy: Low Z lub Hi Z, są one w stanie zasilać głośniki pracujące w technologii nisko-impedancyjnej, a także rozproszone systemy nagłośnienia 70 V i 100 V.
Modele o mocy 125W na kanał, wykorzystują technologię współdzielenia mocy pomiędzy kanałami, pozwalającą na dowolne rozdysponowanie moce pomiędzy pary kanałów, tak aby nie przekroczyć 250W (np. jeden kanał 220W, drugi 30W).
Wszędzie tam, gdzie potrzebna jest dodatkowa moc, sprawdzi się model FA-250.4 w rozmiarze 1 RU, 4 x 250 W (również zaprojektowany dla Hi Low Z), zapewniający bardzo wysoką moc w niewielkim rozmiarze 1U.
Wszystkie modele są wyposażone w: diody kontroli wysterowania oraz statusu urządzenia na panelu przednim; włącznik zasilania; wejścia i wyjścia sterujące GPIO do kontroli napięcia DC, włączania trybu czuwania oraz wyprowadzenia błędu wzmacniacza. Poprzez przełączniki typu DIP, możliwa jest regulacja czułości na wejściu (-10/+4dB), blokada panelu przedniego, ustawienie polaryzacji załączania trybu standby. Każdy wzmacniacz posiada podstawowe funkcje DSP, takie jak filtr górno-przepustowy (80Hz) oraz limiter sygnału, który zapewni bezawaryjne działanie.
Wysoce wydajna konstrukcja klasy D została dodatkowo ulepszona przez dodanie Cichego Aktywnego Układu Chłodzenia (Silent Active Cooling System), spełnianie standarów Energy Star ™ zapewnia niskie zużycie energii, kiedy urządzenie nie jest używane.
Model FA-250.4 może być montowany w racku za pomocą dostarczonego zestawu montażowego, a modele FA-125 mogą być instalowane w racku w konfiguracji pojedynczej lub podwójnej z wykorzystaniem opcjonalnego zestawu montażowego.
Seria FA to rozwiązanie, które zapewnia każdemu projektowi wydajność, której potrzebujesz… bez zbędnych gabarytów, dużego poziomu emisji ciepła i zużycia energii.
·       Seria PEMA
Multimedialne wzmacniacze PEMA to wielozadaniowe jednostki centralne systemów nagłośnienia. Urządzenia PEMA posiadają zintegrowane DSP dzięki czemu projektant może obniżyć koszt instalacji. PEMA dostępne są w czterech wersjach, dwóch czterokanałowych i dwóch ośmio-kanałowych. Nad jakością przetwarzanego sygnału czuwają procesory 32-bit SHARC o próbkowaniu 96kHz.
PEMA pozwala integratorom spojrzeć na projekt systemu w inny sposób. To urządzenie „all in one” dlatego wystarczy do niego wprowadzić źródła sygnału i wysłać do głośników. PEMA odpowiada za miks, obróbkę sygnału oraz jego wzmocnienie, a to oznacza znacznie prostszą konstrukcje systemu, mniej kabli i większą niezawodność.
PEMA oferuje użytkownikowi: Filtry FIR, kompensacje dźwięku tła, automatyczny eliminator sprzężeń zwrotnych, automatyczny mikser, filtry, equalizację oraz pełną kontrolę nad wzmacniaczem w tym tryb mostowania, ustawienie trybu HPF dla instalacji niskoprądowych, łączenie stereo par kanałów, funkcje MIC/LINE/TEL-PAGE na kanale 1, pełną kontrolę przypisywania priorytetów oraz zdalną kontrolę gain.
PEMA to rozwiązanie idealne dla małych i średnich instalacji. Każdy model  ma osiem symetrycznych kanałów wejściowych, które mogą działać dla poziomów mikrofonowych lub liniowych. Pierwszy kanał może być ustawiony dla transformatora centrali TEL. Urządzenie wyposażono w osiem par  złącz RCA zoptymalizowanych pod kątem urządzeń konsumenckich.. Osiem przedwzmacniaczy na wyjściach AUX pozwala rutować sygnał z matrycy w dowolne miejsce.
Jako element linii Protea ™ DSP urządzenie jest łatwe do programowania i wdrażania. Konfiguracja odbywa się przy użyciu standardowego protokołu Ethernet 10/100 i oprogramowanie Protea ™ na platformie PC. Automatyczna konfiguracja sieci IP DHCP to duża oszczędność czasu. Zamykany przedni panel sterujący oraz wielopoziomowe zabezpieczenie oprogramowania gwarantują zabezpieczenie ustawień PEMA.