Scroll Top
g+m elektronik ag
Systemy DSO

g+m elektronik ag

g+m elektronik ag to szwajcarski producent Dźwiękowych Systemów Ostrzegawczych oraz Systemów Rozgłoszeniowych, działający na rynku od 50 lat. W ciągu ostatnich dekad firma dynamicznie się rozwijała, co spowodowało, że g+m elektronik uznawany jest obecnie za jednego z liderów w dziedzinie elektroakustyki.
Dzięki technologii I2C- Bus and APS®-, i produkcji w 100% w Szwajcarii, g+m udowadnia, że jakość oraz staranność wykonania są najistotniejszymi elementami budującymi politykę firmy. Dzięki takiej postawie g+m wciąż wyznacza standardy w dziedzinie elektroakustyki dedykowanej do DSO oraz SR. Rocznie firma dostarcza urządzenia do ponad 1000 nowych instalacji.

Dźwiękowe Systemy Ostrzegawcze (DSO)

+m elektronik ag jest producentem Systemu APS-APROSYS.

Centrala Dźwiękowego Systemu Ostrzegawczego typu APS-APROSYS w wykonaniu skupionym i rozproszonym

System APS-APROSYS  ma możliwość pracy, jako system autonomiczny, skupiony lub sieciowy-rozproszony. Połączenia sieciowe wykorzystują sprzęt i technologię ETHERNET, przesył sygnałów audio jak i sygnałów sterujących odbywa się drogą cyfrową. Połączenia sieciowe wykonywane są przewodem ekranowanym CAT-5E do odległości 100 m przy większych odległościach wykonywane są redundantnym przewodem światłowodowym z wykorzystaniem przełączników miedź/światłowód  EDS -405-MM-SC oraz modułów  APS-59.2 LAN. Współpracujące ze sobą centrale mogą być instalowane wyłącznie w pomieszczeniach spełniających warunki pomieszczenia centrum alarmowego.

System APS opiera się na czterech magistralach audio sterowanych cyfrowo. System jest hierarchiczny, co pozwala zaprogramować ponad  256 poziomów priorytetów. Maksymalna liczba wejść i wyjść nie jest limitowana (jak w systemach macierzowych). System składa się
z modułów, co pozwala dopasować go dokładnie do potrzeb klienta. Wszystkie zmiany systemu opierają się na wymianie, odjęciu bądź dodaniu odpowiedniego modułu i krótkiego przeprogramowania za pomocą PC.

Cały system jest kontrolowany przez mikroprocesor. Programowanie softwaru APS pozwala na łatwą konfigurację środowiska przy użyciu metody Drag & Drop.