Scroll Top

Muzeum Dialogu Kultur

Kamienica pod Trzema Herbami

Modernizacja oraz wyposażenie Kamienicy pod Trzema Herbami przy ul. Rynek 3 w Kielcach z przeznaczeniem na Muzeum Dialogu Kultur.

Ideą Muzeum Dialogu Kultur będącego oddziałem Narodowego Muzeum w Kielcach jest prezentowanie różnorodności kultur oraz dialogu miedzykulturowego. Obiekt przede wszystkim pełnieni funkcje poznawcze i edukacyjne z wykorzystaniem nowoczesnych technik multimedialnych.

Nazwa
Muzeum Dialogu Kultur
Klient
Muzeum Narodowe w Kielcach
Sektor
Kultura i rozrywka
Lokalizacja
Kielce
Termin
2012
Partnerzy
Crestron, NEC, Creator, Marantz

Opis realizacji

W

muzeum wyodrębniono sale ekspozycyjne z wystawą stałą, wystawami czasowymi oraz sale edukacyjne i konferencyjne przystosowane do szkoleń, warsztatów naukowych, spotkań autorskich czy spektakli i pokazów filmowych.

W holu wejściowym umieszczono totem z zabudowanym pionowo Monitorem LCD (firmy NEC) wyświetlający bieżące informacje i ciekawostki dla zwiedzających.

W salach ekspozycyjnych rozmieszczono krótkoogniskowe projektory multimedialne NEC wraz z playerami prezentujące materiały filmowe i zdjęciowe.

W tzw. sali „czarnej” została wykonana specjalna zabudowa o podstawie trójkąta z wykorzystaniem trzech wielkoformatowych monitorów o przekątnej 65cali każdy.

Kolejną ciekawą formę prezentacji w tym obiekcie oparto o zabudowę wielu monitorów LCD o różnych rozmiarach tworzących jednolitą ścianę wideo. Na monitorach prezentowany jest materiał filmowy tworzący tzw. „uporządkowany chaos”. Wszystkie filmy są ze sobą zsynchronizowane, a za ich odtwarzanie odpowiadają specjalnie przygotowane playery PC wraz z dedykowanym oprogramowaniem.

Z myślą o najmłodszych zwiedzających muzeum zainstalowano interaktywny stół z dotykowym monitorem wyposażony w aplikacje multimedialne w formie gier i quizów. Wyniki zabawy mogą zostać wydrukowane na wbudowanej drukarce.

Galeria realizacji

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

foty_zespol_prevki_warstwy
Paweł Sekulski
ZAKUPY I LOGISTYKA
foty_zespol_prevki_warstwy
Konrad Stachoń
PREZES ZARZĄDU