Scroll Top

Prywatna rezydencja

Francja Lazurowe Wybrzeże

Ciekawa koncepcja inteligentnego domu w oparciu o systemy sterowania i zarządzania AV firmy Crestron.

Nazwa
Wyposażenie domu w system Smart Home i AV
Klient
Osoba prywatna
Sektor
Biznes
Lokalizacja
Francja
Termin
2018
Partnerzy
Crestron

Opis realizacji

C

ały system oparty został na CrestronDigitalMedia ™, który zapewnia idealne rozwiązanie dla wymagających użytkowników. Crestron Home to nie tylko multimedia, idealny dźwięk i obraz w każdym pomieszczeniu, to również rozwiązania dbające o bezpieczeństwo domowników (systemy dostępowe oraz monitoringu) oraz ich komforcie (automatycznie włączanie oświetlenia, czy też otwieranie bram garażowych). Całość sterowana za pomocą urządzeń dostępowych, zlokalizowanych na terenie domu lub z poziomu aplikacji w smartfonie.

Kilka słów o samej inwestycji

W pokoju dziennym został zamontowany profesjonalny projektor przeznaczony do kina domowego SONY VPL-VW520ES. Projektor charakteryzuje się rozdzielczością 4K,  ogromnym dynamicznym współczynnikiem kontrastu 300 000:1, jasnością 1800 lumenów, oraz bogactwem wyświetlanych kolorów. Wszystkie te parametry składają się na żywy, szczegółowy obraz 4K, który wygląda ostro i wyraźnie nawet w pomieszczeniach oświetlonych światłem dziennym. Aby projektor był widoczny tylko podczas projekcji multimedialnej, zastosowano windę do  projektora. W celu dopasowania windy do kolorystyki  pomieszczenia, jej dolna część została wykończona w kolorze sufitu. Sterowanie otwieraniem i zamykaniem windy odbywa odbywać się z systemu sterowania.

Oprócz projekcji multimedialnej w sali zainstalowaliśmy TV 4K o przekątnej 55”, elektrycznie wysuwany z sufitu. Sterowanie otwieraniem i zamykaniem windy odbywa się z systemu sterowania.

W celu umożliwienia pełnej integracji multimedialnej wszystkich pomieszczeń  – przewidziano urządzenia matrycujące i przesyłające sygnały wysokiej rozdzielczości do 4K (4096×2160). Zaprojektowany system jest rozwiązaniem dystrybuującym wszystkie analogowe i nieskompresowane sygnały cyfrowe 4K oraz zarządzające danymi, takimi jak wbudowane HDCP, EDID, HDMI z HDCP, DVI, DisplayPort.

 

Galeria realizacji

Zespół projektowy

foty_zespol_prevki_warstwy
Paweł Sekulski
ZAKUPY I LOGISTYKA
foty_zespol_prevki_warstwy
Konrad Stachoń
PREZES ZARZĄDU