Scroll Top

Stadion Miejski

Tychy

Stadion Miejski Tychy – wielofunkcyjny obiekt, który jest idealnym miejscem do organizacji nie tylko wydarzeń sportowych, ale również koncertów i innych przedsięwzięć artystycznych oraz targów wystawienniczych.

Nazwa
Systemy AV
Klient
Stadion Miejski
Sektor
Sport
Lokalizacja
Tychy
Termin
2015
Partnerzy
Crestron, NEC, Bosch, Dynacord, Unilumin

Opis realizacji

W

ramach modernizacji Stadionu firma SLX wykonała na zlecenie Generalnego Wykonawcy – firmy Mostostal następujące systemy :

System tablic wyników – EKRANY LED

Zabudowa wielkogabarytowych ekranów LED wraz z oprogramowaniem do wyświetlania wyników oraz przyłączy band LED.

W komplecie z ekranami znajdują się wszystkie urządzenia do ich obsługi, tory transmisyjne dla przekazu cyfrowych sygnałów od stanowiska obsługi jak również specjalistyczne oprogramowanie do emisji reklam oraz do obsługi meczów w piłkę nożną.

SYSTEM NAGŁOŚNIENIA TRYBUN

W ramach inwestycji wykonano dostawa i montaż kompletnego systemu nagłośnienia trybun i boiska stadionu.

Wykonano projekt i montaż zestawów głośnikowych nagłaśniających trybuny. Do nagłośnienia trybun wykorzystano specjalizowane urządzenia głośnikowe Community. Zestawy te charakteryzują się wysoką efektywnością przy jednoczesnym zachowaniu kompaktowych rozmiarów.

Dobór zestawów głośnikowych oraz ich rozmieszczenia dla systemu nagłośnienia trybun przeprowadzono za pomocą programu symulacyjnego EASE na podstawie projektu architektury. W procesie symulacji akustycznej analizie poddano wiele parametrów dotyczących badanego obiektu.

Uzyskane poziomy ciśnienia dźwięku bezpośredniego oraz wskaźniki zrozumiałości mowy STIPA spełniają postawione założenia funkcjonalne oraz użytkowe przedstawione w projekcie, jak i ogólne wymagania i standardy stawiane tego typu rozwiązaniom.

SYSTEM KOMENTATORA SPORTOWEGO

Stanowisko komentatora sportowego wyposażone w niezbędne elementy do pracy komentatorskiej (mikser, mikrofony, odtwarzacz CD/MP3 itd. ).

Komputer realizatora na którym został zainstalowany interfejs użytkownika przygotowany w programie IRIS-Net, służący do podstawowej kontroli oraz monitoringu systemu audio.

SYSTEM DSO,

Wykonano projekt i wdrożenie kompletnego dźwiękowego systemu ostrzegawczego (DSO) obejmującego cały obiekt, to jest wszystkie pomieszczenia socjalne, techniczne, biurowe w części kubaturowej stadionu.

System DSO zaprojektowany zgodnie z normą PN-EN 60849. W skład systemu wchodzi centrala DSO G+M Elektronik, konsola z mikrofonem dla straży pożarnej oraz urządzenia głośnikowe BOSCH rozmieszczone w obiekcie.

SYSTEM AV SALI KONFERENCYJNEJ

Na potrzeby prowadzenia spotkań konferencyjnych z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych wyposażono dedykowaną salę konferencyjną.

Do prezentacji multimedialnej na ekranie projekcyjnym służy projektor multimedialny, obraz wyświetlany jest na elektrycznie rozwijanym ekranie a Sala wyposażona została w system nagłośnienia oparty na głośnikach sufitowych i wzmacniaczu wielokanałowym audio.

Do sterowania urządzeniami multimedialnymi: projektor, ekran, matryca audio przewidziano system sterowania firmy CRESTRON.

Galeria realizacji