Scroll Top
System AV w Kancelarii CMS
nowoczesne biuro w chmurach na najwyższych piętrach budynky Varso Tower.

Nowoczesne biura są coraz bardziej zaawansowane technologicznie i dostosowane do potrzeb współczesnego rynku pracy. Dzisiaj, kiedy praca zdalna jest powszechna biura muszą być wyposażone w najnowsze technologie by sprostać hybrydowemu modelowi pracy. Pracownik nowoczesnego biura powinien dzisiaj mieć możliwość w pełni korzystać z możliwości kolaboracji online, niezależnie od tego czy jest w biurze, łączy się z komputera w domu czy z telefonu w dowolnym miejscu.

Na takie wyzwania i potrzeby odpowiada system AV jaki wdrożyliśmy w nowym biurze kancelarii prawnej CMS w Warszawie, na najwyższych piętrach biurowych budynku VARSO TOWER.

_CMS0284_2048px
Nazwa
System AV w Kancelarii CMS
Klient
CMS Law Tax Future
Sektor
Biznes
Lokalizacja
Warszawa
Termin
2022
Partnerzy
SAMSUNG, CRESTRON, SHURE, BARCO, JABRA,

Opis realizacji

45 zróżnicowanych pomieszczeń, wyposażonych w nowoczesne rozwiązania AV.

Przestrzenie konferencyjne, sale spotkań VIP, studio video, kompleksowy system digital signage a także w pełni nagłośniony taras widokowy na 43 piętrze. Łącznie to ponad 900 elementów od 50 dostawców wraz z pełną integracją oprogramowaniem i wsparciem.

Najbardziej zaawansowane pomieszczneie to wielofunkcyjna, łączona z czterech modułów sala na piętrze 43, która przy stołach pomieści ponad 70 osób a w trybie teatralnym nawet 200 osób.

OBRAZ
Do wyświetlania obrazu w trybie sal połączonych wykorzystaliśmy 145” ekran serii “THE WALL” marki SAMSUNG. Panel LED o Pixel Pitch’u 1,2mm, rozdzielczości 2560×1440 px i jasności 800/1600 nitów zapewnia nieporównywalną jakość prezentowanego obrazu.

Po drugiej stronie łączonej przestrzeni, dla scenariusza podziału sal na pół, w suficie ukryliśmy projektor EPSON o jasności 13000 LM zamontowany na windzie. Rzuca on obraz na 120” ekran SCREEN INNOVATION z szarą warstwą projekcyjną SLATE 1.2 dla idealnego odwzorowania kolorów projekcji.

Ponadto każdy z czterech modułów może działać jako samodzielna sala wideokonferencyjna, gotowa do prowadzenia spotkać w trybie MS Teams i BYOD z niezależnymi kamerami, mikrofonami sufitowymi, przyłączami stołowymi i panelami sterowania.

Całość łączenia i dzielenia stref AV, routingu sygnałów, programowania scenariuszy użycia dzieje się w pełni automatycznie, dzięki zastosowaniu czujników podziału ścian mobilnych i kontrolerom Crestron i systemom transmisji AVoverIP.

DŹWIĘK
W suficie ukryliśmy 9 matryc mikrofonowych SHURE MXA710-4FT oraz 33 głośniki OriginAcoustics. Torami audio, strefami nagłośnienia i pokrycia mikrofonowego zarządza procesor QSC CORE 510. Dodatkowo zestaw mikrofonów bezprzewodowych serii SHURE ULXD daje możliwość zrealizowania dowolnego eventu i spotkania a mikrofony mogą być matrycowo przypisywane do każdej z pre-programowanych stref audio.

W trybie sal połączonych, matryce mikrofonowe w suficie oraz strefowo programowane głośniki zapewniają dodatkowo funkcję VOICE LIFT wyrównującą poziom słyszalności dla wszystkich osób w długiej sali.

VC
W przestrzeni połączonych sal pracuje aż 6 kamer. To 2 kamery PTZ marki AVER, wykorzystywane głównie w trakcie dużych wydarzeń i trybu sal połączonych, oraz 4 dwuobiektywowe kamery e-PTZ POLY E70 działające jako kamery VC w trybie sal podzielonych w każdym z modułów

TRYBY PRACY
Każda sala i kombinacja sal może pracować w jednym z trzech trybów:

• WBUDOWANY PC – zawierający komplet wykorzystywanych systemów VC
• BYOD – połączenia USB+ HDMI oraz USB-C w którym komputer użytkownika uzyskuje ładowanie i dostęp do peryferiów sali / sal połączonych.
• WIRELESS BYOD – tryb bezprzewodowy BYOD z użyciem zestawów BARCO CLICKSHARE CX-50 zapewniający zwrotny dostęp do peryferiów AV.

INTEGRACJA:
Wszystkie pomieszczenia centrum konferencyjnego CMS są dodatkowo zintegrowane z oświetleniem DALI i systemem BMS budynku. Dzieki temu z paneli AV użytkownik może sterować światłem, żaluzjami zewnętrznymi, kurtynami wewnętrznymi. Dodatkowo system BMS, który steruje temperaturą i jakością powietrza w przestrzeni, dostaje od sterowników AV komendy do wywoływania scenariuszy HVAC w zależności od trybu wykorzystania sal.

KLUCZOWI PRODUCENCI zaangażowani w projekt:

• SAMSUNG
ekran LED, serii The Wall, monitory w salach konferencyjnych SERIA QMR, monitory DS, monitory interaktywne FLIP w Brainstorm Room’ach
• CRESTRON
kontrolery, systemy sterowania, panele rezerwacji sal, systemy przełączania i transmisji AVoverIP, mediaporty
• SHURE
sufitowe matryce mikrofonowe, mikrofony bezprzewodowe, procesory konferencyjne audio
• BARCO
bezprzewodowe systemy konferencyjne Barco ClickShare
• QSC
procesory Audio DSP i zarządzanie torami DANTE
• JABRA
videobar’y Panacast 50 w mniejszych salach konferencyjnych z systemem kamer panoramicznych
• AVER
kamery PTZ CAM520 Pro2 w salac dużych i łączonych
• POLY
kamery EPTZ Poly Studio E70

Galeria realizacji

Zespół projektowy

foty_zespol_prevki_warstwy
Marcin Żuk
WARSZAWA
foty_zespol_prevki_warstwy
Jacek Kotas
WARSZAWA
foty_zespol_prevki_warstwy
Radosław Brzuska
WARSZAWA
foty_zespol_prevki_warstwy
Paweł Jędrzejewski
WARSZAWA