Scroll Top

Modern Work Summit

Madryt 2023
Zrzut ekranu 2023-05-24 o 16.36.17

Rewolucja nowoczesnej pracy?
Technologia na szczycie Crestron Modern Work Summit w 2023 roku

Zmiany w sposobie działania świata nie są tylko technologiczne. Nadchodzą również ogromne zmiany kulturowe: transformacja cyfrowa sprawiła, że świat pomyślał o tym, jak rozwija się miejsce pracy i jak ludzie najlepiej pasują do tej cyfrowej transformacji.

Jesteśmy w świecie, w którym miejsce pracy stale się rozwija. W tej ewolucji jest ogromna szansa – okazja, aby całkowicie przemyśleć, czym jest “praca” oraz jak i gdzie jest wykonywana. Dokładamy wszelkich starań, aby znaleźć najlepsze możliwe sposoby, aby technologia miejsca pracy, która służy tej ewolucji, była bardziej ludzka – a wszystko to przy jednoczesnej integracji sprzętu i oprogramowania, które nie ma sobie równych pod względem jakości i niezawodności.

Podczas konferencji w Madrycie usłyszeliśmy od wielu różnych prezenterów, od autorów (Andreas Ekström) przez analityków (Craig Durr z Wainhouse Research) po dyrektorów, którzy aktywnie pomagają w rozwoju produktów (Ilya Bukshteyn z Microsoft). Niezależnie od tego, czy pomagają tworzyć sprzęt, oprogramowanie, czy nowe sposoby patrzenia w przyszłość pracy, każdy z nich wniósł niesamowity zakres wiedzy i doświadczenia. Punktem kulminacyjnym była dla nas oczywiście prezentacja Crestron Solutions for Modern Work. Dzięki wkładowi Ilyi i Patty Ardinger-Purcell z Comcast, wraz z ekspertami merytorycznymi Crestron, byliśmy zachwyceni mogąc obejrzeć najnowsze hybrydowe rozwiązania i urządzenia.

Crestron Solutions for Modern Work: Produkty
Skupimy się na trzech produktach, które Crestron niedawno opracował, aby sprostać zapotrzebowaniu na narzędzia do współpracy i planowania dla szybko rozwijającego się hybrydowego podejścia do miejsca pracy. Te trzy są tylko najnowszymi ze stale poszerzającego się portfolio rozwiązań sprzętowych i programowych firmy Crestron. Żeby było jasne, nie są to aktualizacje istniejących produktów – reprezentują nowe kategorie urządzeń dla nowoczesnego miejsca pracy.

Współpraca firmy Crestron z Microsoftem nad stworzeniem adaptera bezprzewodowego Crestron AirMedia® Connect, która integruje się z oprogramowaniem Microsoft Teams® Rooms, jest doskonałym przykładem znaczenia tego rodzaju partnerstw. Microsoft zrozumiał, że istnieje rosnące zapotrzebowanie na opcje BYOD (“Bring Your Own Device”), które działałyby z ich oprogramowaniem w nowoczesnym hybrydowym miejscu pracy, a Crestron pomógł im opracować narzędzie właśnie do tego celu.

Planowanie biurka: Desk Touch i Desk Q

Fizyczne środowiska pracy ewoluują, a wiele firm decyduje się odejść od stałych biurek dla pracowników. Oznacza to, że coraz więcej firm przekonuje się do idei czasowej rezerwacji biurek jako sposobu na zmniejszenie swojego fizycznego zapotrzebowania na przestrzeń w aktualnej rzeczywistości pracy hybrydowej. W rzeczywistości ostatnie badanie Frost & Sullivan wykazało, że 26% decydentów IT odpowiedziało, że obecnie zastępują wiele przypisanych biurek przez tzw. “gorące biurka”, a 33%  odpowiedziało, że budują nowsze rodzaje przestrzeni konferencyjnych, takich jak budki telefoniczne, małe przestrzenie skakań i kapsuły spotkań.

Jeśli pracownicy nie potrzebują dedykowanego biurka pięć dni w tygodniu, dlaczego nie podzielić się tą przestrzenią? Takie rozwiązanie otwiera oczywiście świat problemów z planowaniem: Jak pomóc pracownikom znaleźć odpowiednie miejsce do pracy? Jak sprawić, by system ten był prosty i łatwy w użyciu?

Crestron odpowiada na te potrzeby, wprowadzając rozwiązanie do planowania biurek, które będzie dostępne w dwóch formatach: Desk Touch i Desk Q. Desk Touch, z 3,5-calowym ekranem wbudowanym w urządzenie, jest przeznaczony do wyższej klasy przestrzeni wykonawczych, podczas gdy Desk Q jest niedrogim urządzeniem (wykorzystującym kod QR z nadrukowaną tabliczką) zbudowanym do wdrożenia na dużą skalę. Co jednak najważniejsze, oba produkty dostarczają organizacjom i ich pracownikom danych potrzebnych do szybkiego znalezienia obszaru roboczego i poinformowania odpowiedniego działu kiedy i jakie przestrzenie są używane. Jest to możliwe dzięki platformie zarządzania Crestron XiO® Cloud, która bezproblemowo integruje się z urządzeniami Desk Scheduling.

Rozwiązania te pomagają w optymalizacji przepływu pracy – i uczynieniu powrotu do biura tak bezproblemowym, jak to tylko możliwe.

Crestron Flex Pods

Czysty dźwięk ma absolutnie kluczowe znaczenie dla wspaniałej współpracy, zarówno dla uczestników w pokoju, jak i tych połączonych zdalnie. System Crestron Flex Pods zapewnia wyjątkowy dźwięk z niezrównaną elastycznością. Zauważono więc rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania audio, które można wdrożyć w wielofunkcyjnych przestrzeniach, które są rekonfigurowane regularnie – czasami codziennie. Pomieszczenia te wymagają dźwięku, który można szybko i łatwo regulować, przy minimalnej infrastrukturze.

System Crestron Flex Pods to rozwiązanie dwuczęściowe – istnieje koncentrator, który łączy się przez USB bezpośrednio z oprogramowaniem Microsoft Teams® Room, wideokonferencjami Zoom Rooms® lub platformą AirMedia®, a następnie ten koncentrator dostarcza dwukierunkowy dźwięk bezprzewodowo do Crestron Flex Pods. Same Crestron Flex Pods są wyposażone w wysokiej jakości głośniki i mikrofony, które skutecznie pokrywają i zbierają dźwięk w promieniu ponad 2m. Możesz podłączyć do czterech strąków za pomocą jednego koncentratora, co zapewnia elastyczny i szybki sposób na pokrycie całej przestrzeni łącznością audio.

Videobar Crestron 70

Jak zapewne wiesz, zapotrzebowanie na videobary do współpracy typu “wszystko w jednym” gwałtownie rośnie. Crestron także to dostrzegł i stworzył coś wyjątkowego. Crestron Videobar 70 jest przeznaczony do większych przestrzeni i jest to rozwiązanie, które można wdrożyć na dużą skalę przy minimalnej infrastrukturze. Cztery kamery 4K w tym urządzeniu z Androidem™ – wyposażone w inteligentne zarządzanie obrazem, mogą śledzić pojedynczego mówcę – mogą zapewnić obraz o niezrównanej czystości w zakresie nie mniejszym niż 9m. Zautomatyzowana przysłona prywatności i dźwięk, który emitowany przez doskonałe głośniki i 24 mikrofony, uzupełniają naprawdę dobre wrażenie.

Ostatecznie jednak jednym z najsilniejszych wyróżników jest to, że Crestron Videobar 70 jest częścią ekosystemu Crestron. Możesz nim zdalnie zarządzać i monitorować bezpośrednio z platformy XiO Cloud. Bezproblemowo integruje się z innymi panelami dotykowymi. Mówiąc najprościej, jest to kolejny element oferujący spójne, intuicyjne i bezproblemowe wrażenia użytkownika, jakich można oczekiwać od produktu Crestron.