Scroll Top
Pałac Schaffgotschów
Wystawa w Sobieszowie
Odkryj niezwykłe dziedzictwo Pałacu Schaffgotschów w sercu Dolnego Śląska!
Wkraczając do świata fascynującej historii i innowacyjnych technologii, zabierzemy Cię w wirtualną podróż po naszym najnowszym projekcie: Pałacu Schaffgotschów na Dolnym Śląsku.
Nazwa
Adaptacja Pałacu na potrzeby Centrum Muzealno-Edukacyjnego Karkonoskiego Parku Narodowego
Klient
Karkonoski Park Narodowy
Sektor
Kultura
Lokalizacja
Sobieszów - Jelenia Góra
Termin
2023
Partnerzy
Crestron, Epson, NEC, iiYama

Opis realizacji

W

SLX mieliśmy zaszczyt pełnić rolę generalnego wykonawcy tego niezwykłego przedsięwzięcia, nadzorując każdy detal i koordynując zespół wykwalifikowanych rzemieślników i ekspertów. Od mebli i projektowania graficznego po zaopatrzenie sprzętowe i konfigurację techniczną, zapewniliśmy płynne wykonanie projektu. Dołącz do nas, gdy odkrywamy najważniejsze atrakcje tej wyjątkowej wystawy, która prezentuje 46 interaktywnych stanowisk, każde zaprojektowane tak, aby przenieść Cię w przeszłość i zanurzyć w bogatym dziedzictwie tego niezwykłego rodu.

Jeśli uważasz, że piłowanie drewna to nic trudnego, spróbuj wyobrazić sobie, że robisz to w XIVw. Co więcej – możesz sprawdzić swój wynik, śledząc swój postęp ze specjalną aplikacją. Nasze interaktywne stanowisko “piła mechaniczna” pozwala zwiedzającym doświadczyć realiów pracy drwala i porównać swoje wyniki z codziennymi osiągnięciami drwali Schaffgotschów. To doskonałe połączenie tradycji z nowoczesną technologią , przypominające nam o niezwykłych umiejętnościach i ciężkiej pracy, która kształtowała historię tej szlachetnej rodziny.

Przeżyj chwilę, jako inżynier, obsługując stalowe koło kontrolujące otwieranie i zamykanie wirtualnej zapory na rzece. Obserwuj pojawianie się nowych gatunków ryb wraz z podnoszeniem śluzy, sprawdź jakie wrażenia przynosi precyzyjna integracja elementów mechanicznych i interfejsów cyfrowych.

Wstąp do fascynującego świata produkcji papieru i górnictwa węglowego na naszym stanowisku “Papier i węgiel”. Każde obrócenie stalowego koła powoduje oświetlenie różnych sekcji paska LED, prowadząc Cię przez różne etapy tych przemysłowych procesów. Zanurz się w widokach i dźwiękach przeszłości, dowiadując się o skomplikowanych krokach związanych z produkcją papieru lub wydobyciem węgla.

Wejdź do przepychu Sali Portretowej, gdzie czeka na Ciebie wspaniała szafa. Na jednym z jej boków znajduje się szklana szyba przedstawiająca drzewo genealogiczne rodziny Schaffgotschów, wyposażone w przyciski przypisane do każdego z jej przedstawicieli. Naciśnij dowolny przycisk, a dana osoba ożyje, opowiadając historie swoich triumfów i wyzwań. Jednocześnie jeden z 26 portretów zostanie subtelnie podświetlone, by dać Ci jeszcze lepsze wyobrażenie przedstawianej postaci.
Przygotuj się na zachwycający klimat Sali Parkowej. Taśma ciemnego szkła otacza całą przestrzeń, za którą znajdują się monitory i oświetlone grafiki, Wyposażone w niezwykle czułe optyczne czujniki obecności, każde stanowisko reaguje na Twoje ruchy tworząc niemal magiczny efekt. Gdy wchodzisz, sala wydaje się całkowicie ciemna, ale gdy tylko się poruszysz ekrany zapalają się i gasną, przemieniając przestrzeń w płynny pejzaż światła i wrażeń artystycznych.
Wyrusz w wirtualną podróż w czasie i zobacz, jak dziewięć sześciennych siedzisk przekształca się w obrazy zamków z regionu Karkonoszy. Gdy ułożysz kostki jak puzzle, kamera umieszczona nad nimi zeskanuje grafikę – po poprawnym ułożeniu wybranego pałacu dźwignia pozwoli Ci zwiedzić wizualizację 3D zamku na telewizorze o przekątnej 55 cali, porównując jego historyczny wygląd z dzisiejszym wizerunkiem. To niepowtarzalna okazja, by zobaczyć ewolucję architektoniczną i zrozumieć funkcje tych majestatycznych budowli.

Galeria realizacji

Zespół projektowy

SLX_ARogozinski
Arkadiusz Rogoziński
DZIAŁ PROJEKTOWY
foty_zespol_prevki_warstwy
Marcin Lewandowski
DZIAŁ PROJEKTOWY
foty_zespol_prevki_warstwy
Kamil Parkitny
WROCŁAW