Scroll Top

ZOO we Wrocławiu

Klimat Zwierzęta Ludzie

Wrocławskie zoo istniejące od 165 lat jest miejscem wyjątkowym dla wrocławian. Również przez turystów uznawane jest jako obowiązkowy punkt zwiedzania miasta. Po sukcesie Afrykarium, czas na kolejną innowacyjną inwestycję we wrocławskim ogrodzie zoologicznym.

Nazwa
Klimat. Zwierzęta. Ludzie
Klient
ZOO Wrocław
Sektor
Kultura i rozrywka
Lokalizacja
Wrocław
Termin
2015
Partnerzy
Crestron, NEC, Sony, Christie

Opis realizacji

T

ym razem jest to obiekt, w którym nie zobaczymy zwierząt „na żywo”, a interaktywną wystawę, przez którą prowadzi nas wirtualny przewodnik.

Realizowany pod nazwą „Klimat. Zwierzęta. Ludzie.” projekt ma za zadanie zwrócić uwagę zwiedzających na ogromną zależność między działalnością człowieka a zmianami klimatycznymi i środowiskowymi w skali naszego najbliższego otoczenia, jak i całego globu. Celem przewodnim wystawy jest przede wszystkim uświadomienie ludziom, że z pozoru błahe codzienne decyzje mogą mieć wpływ na klimat i środowisko naszej planety.

Prawie 300metrowa przestrzeń wystawy podzielona została na trzy niezależne strefy odnoszące się do różnych aspektów problemu. Tym samym goście mają okazję zwiedzić igloo, strefę polarną czy wstąpić do kuchni, gdzie czekają zaskakujące rozwiązania interaktywne.

Wykorzystanie innowacyjnych technologii, realistycznych scenografii, intrygujących animacji i aplikacji niewątpliwie zachęca zwiedzających do aktywnego poznawania przedstawionych zagadnień. Nowy pawilon to dodatkowa atrakcja we wrocławskim zoo, której nie można przeoczyć będąc we Wrocławiu.

Projekt Wrocławskiego ZOO – dofinansowany z funduszy pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii – EOG.

  • http://www.2bieguny.pl/

www.2bieguny.pl

Galeria realizacji

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

foty_zespol_prevki_warstwy
Konrad Stachoń
PREZES ZARZĄDU
SLX_DDepa
Damian Depa
DZIAŁ PROJEKTOWY