Scroll Top

Archicom Budynek CityForum

we Wrocławiu

Kompleks CityForum jest wizytówką i siedzibą wrocławskiego dewelopera Archicom S.A., stworzony przez architektów dla architektów. Prestiżowa lokalizacja w samym sercu Wrocławia, wysoki standard wykończenia i certyfikacja rozwiązań technologicznych LEED GOLD postawiła wysoko poprzeczkę przed projektem instalacji audiowizualnych.

Nazwa
Przestrzeń biurowa w nowej siedzibie
Klient
Archicom SA - CityForum
Sektor
Biznes
Lokalizacja
Wrocław
Termin
2020
Partnerzy
Crestron, NEC, ClearOne, Samsung, Logitech

Opis realizacji

W

Wielofunkcyjne sale zarządu zostały wyposażone w profesjonalne monitory wielkoformatowe NEC oraz system nagłośnienia frontowego i sufitowego, dopasowanego stylistycznie do prestiżowego standardu wykończenia sal. Użytkowanie wyposażenia AV, w tym systemu wideokonferencyjnego składającego się z wysokiej jakości kamer PTZ i matrycowych mikrofonów sufitowych firmy ClearOne, jest dziecinnie łatwe przez zastosowanie czujników ruchu i intuicyjnych paneli dotykowych.

Użytkownicy mogą prowadzić spotkania z przy pomocy własnych urządzeń mobilnych lub komputerów klasy miniPC zlokalizowanych w salach. Korzystanie z mikrofonów i kamer zostało maksymalne uproszczone przez zastosowanie uniwersalnych przyłączy USB, kompatybilnych z MS Teams i Zoom Rooms. Prezentacja na monitorach jest zrealizowana za pomocą transmisji bezprzewodowej wykorzystującej technologię Crestron Airmedia, Apple Airplay oraz standardowych przyłączy HDMI. Rolę tradycyjnego telefonu przejął zestaw głośnomówiący Crestron Mercury, pełniący funkcję telefonu SIP i terminala Microsoft Teams.

Otwarta przestrzeń na czwartym piętrze jest definicją elastycznej strefy nowoczesnego biurowca. Na co dzień to miejsce spotkań pracowników i wspólnych posiłków, z wydzieloną niewielką przestrzenią na spotkania z wykorzystaniem jednego monitora. Co jakiś czas zamienia się w przestrzeń konferencyjną z dwoma ekranami i projektorami multimedialnymi oraz profesjonalnym nagłośnieniem dla ogólnofirmowych wydarzeń. Dla potrzeb największych eventów, może być ona również połączona z sąsiadującą salą wideokonferencyjną wykorzystując jej wyposażenie multimedialne, w tym system nagłośnienia, projekcję i kamery PTZ.

Przestrzenie wspólne są wzbogacone treściami digital signage opartymi o intuicyjny system o Samsung MagicInfo, zarządzany bezpośrednio przez dział marketingu. Nagłośnienie tych stref zostało zrealizowane przy użyciu estetycznych, sufitowych głośników typu pendant, idealnie wtapiających się w przestrzeń industrialnego, białego sufitu. W wielu strefach, w tym w salach spotkań i openspace znajdują się interaktywne Flipcharty Samsung Flip 2 na wózkach mobilnych, przeznaczone dla spontanicznych spotkań ad hoc.

Na dwóch piętrach zrealizowanego biurowca znalazło się miejsce dla 12 mniejszych sal spotkań, wyposażonych w monitory wysokiej rozdzielczości firmy NEC, kamery USB Logitech i przyłącza stołowe. Nad organizacją pracy czuwa system rezerwacji sal Evoko w pełni zintegrowany z Office 365 i firmowym kalendarzem. Estetyczne, dotykowe panele rezerwacji posiadają wbudowaną sygnalizację zajętości sali kolorem, a ich nowoczesna konstrukcja umożliwiła montaż nawet na szklanych ściankach.

Galeria realizacji

SLX_DDepa
Damian Depa
DZIAŁ PROJEKTOWY
foty_zespol_prevki_warstwy
Marcin Lewandowski
DZIAŁ PROJEKTOWY